HAMAS Lideri MISIR Heyetiyle Tekrar Görüştü

İslami Direniş Hareketi Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Gazze’yi ziyaret etmekte olan Mısır heyetiyle yeniden görüştü.

Mısır İstihbaratı Başkan Vekili Eymen Bedii ve Mısır İstihbaratı Filistin dosyası sorumlusu Ahmed Abdülhalık’tan oluşan heyetin Heniyye’yle bu sabah Gazze kentinin batısındaki evinde bir araya geldiği belirtildi.

Heniyye, dün akşam Gazze kentinin batısındaki ofisinde Mısır güvenlik heyetiyle ve Filistinli grupların liderleriyle görüşmüştü.

Dün akşamki görüşmeye Hamas Siyasi Birimi üyelerinin yanı sıra İslami Cihad, Halk Cephesi ve Demokratik Cephe liderlerinin de katıldığı belirtildi.

Mısır güvenlik heyeti dün Beyt Hanun “Erez” Kapısı’ndan geçerek Gazze Şeridi’ne giriş yapmıştı.

Mısır güvenlik heyetiyle görüşmede ateşkesin devamı, uzlaşıyla ilgili konular ve Gazze halkının günlük yaşamını yakından ilgilendiren Rafah Kapısı gibi konular ele alındı.

Hamas’ın görüşmede Filistin davasının karşı karşıya olduğu tehlikeler hakkında ayrıntılı bilgi verdiği ve Filistin davasını tasfiyeyi hedefleyen her türlü projeyi reddettiğini bir kez daha vurguladığı kaydedildi.

Hamas liderleri, işgal rejiminin Mısır’ın arabuluculuğuyla sağlanan anlaşmaya bağlı kalması gerektiğine dikkat çekerek, Fetih yönetiminin Batı Yaka’da halka yaptığı baskılar hakkında da konuk heyete bilgi verdi.