HAMAS: Kudüs’ü Dönüştürme Planlarına İzin Vermeyiz!

Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, işgal rejiminin Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya yönelik Yahudileştirme planlarının başarıya ulaşmasına izin vermeyeceklerini ifade etti.

Heniyye El-Aksa kanalında yayınlanan konuşmasında, “Tüm sorumluluğu üzerime alarak söylüyorum. Mescid-i Aksa’yı bölme planları başarılı olamayacak. Canımız ve kanımız pahasına işgal rejiminin planlarını uygulamasına izin vermeyeceğiz. Kudüs’ün çehresi değişmeyecek. Hiçbir karar gerçekleri değiştiremeyecek” dedi.

İşgal rejiminin planlarına kapsamlı bir bakış, hikmetli ve cesur bir planla karşı koymak gerektiğini dile getiren Heniyye, bölgede yaşanan gelişmelerin Filistin davasını gölgede bırakamayacağını, Kudüs’ün pusula olarak kalacağını ve işgalcilerle mücadele merkezi olmaya devam edeceğini söyledi.

Tüm zorluklara rağmen zafere ve özgürlüğe doğru ilerlediklerini belirten Heniyye, Mescid-i Aksa’da ve Kudüs sokaklarında nöbet tutanlara selamlarını gönderdi.

İşgal rejiminin bölge halklarının kendi iç sorunlarıyla meşgul olmasını fırsat bilerek en tehlikeli planını hayata geçirmeye çalıştığına dikkat çeken Heniyye, Kudüs halkının topraklarını, kutsal mekanlarını ve sabitelerini savunmaya devam edeceğini kaydetti.

Batı Yaka sakinlerine seslenerek Kudüs halkını yalnız bırakmamaları çağrısında bulunan Heniyye, İslam ümmetinden de Kudüs’e destek olmasını istedi.

Heniyye, dünyanın özgür devletlerini ve insanlarını vicdanın sesini dile getirerek, Mescid-i Aksa’ya yönelik planlarından vazgeçmesini sağlamak için işgal rejimini boykot etmeye davet etti.