Hamas: Kudüs’e Saldırının Bir Bedeli Var

Hamas, işgal yönetiminin Kudüs’e saldırılarının bedelini ödeyeceğini söyledi.

İşgal güçlerinin El-İseviyye beldesine düzenlediği baskınlara ve Sur Bahir beldesi Vadi’l-Hıms Mahallesi’ndeki yıkımlara dikkat çeken Hamas, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal rejiminin koşulları fırsat bildiğini belirtti.

Bildiride, Amerikan Yönetimi’nin işgal rejimine sınırsız destek verdiğine, uluslararası toplumun cinayetler karşısında sessiz kaldığına ve bazı Arap ülkelerinin işgal rejimiyle ilişkilerini normalleştirme peşinde koştuğuna dikkat çekilerek, bütün bunların işgal rejimini Vadi’l-Hıms’ta en büyük yıkımı gerçekleştirmeye teşvik ettiğini belirtti.

İşgal güçlerinin El-İseviyye beldesini ve halkını hedef almaya devam ettiğini hatırlatan Hamas, Kudüs halkının direnişine ve Yahudileştirme girişimlerine karşı koymasına övgüde bulundu.

Arap ve İslam ülkeleri yönetimlerinden ve halklarından Kudüs’e ve halkına destek olmalarını isteyen Hamas, “Kudüs’teki halkımız sebat meşalesinin yanık kalması için büyük çaba sarfediyorlar. Toprakların kimliği güneş gibi açık. Fakat Kudüs halkı Siyonist düşmanlığa karşı yalnız bırakılmamalılar” dedi.

Bildiride işgal güçlerinin Kudüs kentine ve çevresine düzenlediği saldırıların devam ettiği belirtildi.