HAMAS Kudüs BIÇAKLI Eylemini Kutladı

Şedid yaptığı bildiride, Filistin direnişinin ve kahramanlarının bedeli ne olursa olsun Kudüs’ü savunmaktan geri durmayacaklarını ifade etti.

Filistin halkının ve gençliğinin Kudüs’ün satılmasına ve Kudüs’e komplo kurulmasına sessiz kalacağını düşünenlerin yanıldığını kaydeden Şedid, Filistin direnişinin işgal rejimine ve arkasındaki Amerika’ya Kudüs’ün Filistin toprağı olduğunu ve öyle kalacağını hatırlattığını ifade etti.

Şedid, Filistinli gençlerin içindeki intifada coşkusunun değerlendirilmesini, Filistin halkına ve kutsal mekanlarına yönelik ihlallerinde oldukça ileri giden işgalcilerin canını yakacak bir direniş için geliştirilmesini istedi.

Filistinli genç Yasin Ebu’l-Kara’nın dün Batı Kudüs’te otobüs durağında gerçekleştirdiği bıçaklama eyleminde işgalci güvenlik görevlisi ağır yaralandı.

İşgal güçlerince gözaltına alınan Ebu’l-Kara’nın eylemden önce Facebook sayfasında, “Allah yolunda ayağa kalktık. Sancağı yükseltmek istiyoruz. Din yeniden şanına ve Aksa da izzetine kavuşsun. Bu uğurda kanlarımız dökülsün. Ey vatanımız, Kudüsümüz ve Aksamız! Senin yoluna canımız feda olsun” yazdığı bildirildi.