HAMAS: Koruma Komiteleri Tekrar KURULMALI!

Hamas, Yahudi yerleşimcilerin Batı Yaka’daki saldırılarına karşı ulusal birliğin sağlanması ve koruma komitelerinin yeniden kurulması çağrısında bulundu.

Hamas yayınladığı bildiride, işgalcilerin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına karşı birlik olarak tüm grupların katılımıyla köyleri ve beldeleri koruyan koruma komitelerinin yeniden oluşturulması gerektiğini ifade etti.

Bildiride, Yahudi yerleşimcilerin işgal güçleri himayesinde Ramallah’taki El-Muğayyir köyüne saldırmalarının ve masum sivillerin üzerine gerçek mermilerle ateş açmalarının işgalin varlığıyla doğrudan bağlantılı bir cinayet olduğu belirtildi.

Saldırının Batı Yaka’daki Yahudi yerleşkelerinin tehlikesini gösterdiğini ifade eden Hamas, söz konusu yerleşkelerde Filistin halkına saldıran fanatik Yahudi canilerin yaşadıklarına dikkat çekti.

Hamas, El-Muğayyir köyü sakinlerinin ellerindeki basit imkanlarla Yahudi yerleşimcilere karşı koymalarının Filistin halkının direnişinin asaletini yansıttığını söyledi.

El-Muğayyir köyü sakinlerinin dün birlik içinde güzel bir örnek ortaya koyduklarını kaydeden Hamas, köy halkını selamladığını ifade etti.

Hamas, El-Muğayyir köyünde Yahudi yerleşimcilere karşı direniş sırasında şehit olan Hamdi Talib Na’san’a Allah’tan rahmet ve yaralılara acil şifalar diledi.