Hamas-Kassam Komutanından, İran Dini Lideri Seyyid Ali Hamaney’e Teşekkür

Hamas’ın askeri kanadı olan Şehit İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın Sözcüsü Ebu Ubeyde, “Rehber Hamaney’in direnişin ve halkımızın sürekli yanında olduğunu teyit etmesini çok takdir ediyoruz” dedi.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamaney, Ramazan ayının son cumasında Dünya Kudüs Günü münasebetiyle canlı yayında bir konuşma yapmıştı.

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, İran İslam Devrimi Rehberi Seyyid Ali Hamaney’in yapmış olduğu Arapça konuşmada Filistin halkı ve direnişine yönelik samimi ifadelerinden ötürü teşekkür ve takdirlerini dile getirdi.

El-Meyadin’e konuşan Ebu Ubeyde, “Kudüs Günü’nde İran İslam Devrimi Rehberi Seyyid Ali Hamaney’in Filistin halkına ve direnişine yönelik samimi Arapça konuşmasını dinledik. El-Kassam Tugayları olarak, bu duygular için Rehber’e teşekkür ediyoruz ve karşı karşıya olduğu tüm zorluklara rağmen direnişin ve Filistin halkının yanında olduğunu fiili ve açık bir şekilde vurgulamasını çok takdir ediyoruz” dedi.

Ayrıca İran Devrim Muhafızları Komutanı Hüseyin Selami’nin de Filistin ve Direniş’e olan desteğinin takdire şayan olduğunu belirterek özellikle teşekkür eden Ebu Ubeyde, “Devrim Muhafızları Komutanı Sayın Hüseyin Selami’ye, Filistin direnişini destekleyen anlamlı sözleri ve güçlü duruşları için büyük takdirlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

İran Dini Lideri İmam Hamaney, Dünya Kudüs Günü münasebetiyle yaptığı konuşmada Filistin direnişini selamlayarak, Filistin meselesini ancak direnişin çözebileceğini vurgulamıştı.