HAMAS: İsrail’in Yok Oluşu İçin Geri Sayım Başladı

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS’ın Lideri “Siyonist Rejim İsrail’in sonu için geri sayıma başladık. Bu rejimin ömrünün son aşamasındayız.” dedi. 

HAMAS’ın Filistin dışındaki lideri Halit Meşal, yaptığı konuşmada; “Siyonist İşgalciler Kudüs’ü başkentleri olarak göstermek istiyor. Hiçbir Filistin sembolünü kabul etmek istemediklerini, bu yüzden de cenaze törenine saldırdıklarını ve Filistin bayrağının asılmasına karşı çıktıklarını iddia ediyorlar.” dedi.

Halit Meşal, Al Jazeera muhabirine yönelik saldırıya değinerek; “Tabii bu Filistin milleti ile acılarını paylaşmaya çalışan ilk muhabir şehadet haberi değildi.  Son yıllarda 55 muhabir bu şekilde öldürülmüş ve 15 muhabir de hapse atılmıştır.” dedi.

Halit Meşal sözlerinin devamında; “İşgalcilik, cinayet ve aptallıkların pis yüzünü ortaya çıkarmak için gerekli olan müzakereler ve sükut değil mücadele ve karşılaşmaktır.” vurgusunda da bulundu.

HAMAS lideri, Siyonist Rejim’in Mescid-i Aksa’yı tekrar ele geçirme çabalarına değinerek; “Aldatıcı ifadeler kullanarak Avrupalıları da yanlarına alarak, dini mekanlara serbest erişim sağlamak istiyorlarmış, halbuki Mescid-i Aksa sırf dini bir mekan değil, Siyonistler de onda hiçbir hakları bulunmamaktadır.” dedi.

Halit Meşal sözlerinin bir başka bölümünde de şu vurguda bulundu: Siyonist Rejim’in sonu için geri sayıma başladık. Bu rejimin ömrünün son aşamasındayız.