Hamas: İsrail’in Esir Politikası İflas Etmiştir

Hamas Hareketi, bu tür tehditlerin Filistin direnişinin geri adım atmasını ve esir işgal askerleri hakkında daha fazla bilgi vermesini sağlayamayacağını ifade etti.

Hamas liderlerinden Müşir El-Mısri, işgal rejiminin son kararlarının ne büyük bir iflas içinde olduğunu gösterdiğini ve işgal hükümetinin esir askerler hakkında bilgi almak için bedel ödemekten kaçtığını belirtti.

Milletvekili El-Mısri, Vaid Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Derneği’nin Gazze’deki Birleşmiş Milletler Komiserliği binası önünde düzenlediği gösteride yaptığı konuşmada, esirler davasının Filistin sabitelerinin anası olduğunu ve önceliklerin başında geldiğini bildirdi.

El-Mısri, işgal rejiminin bedel ödemeden esir askerlerini kurtarma veya askerler hakkında bilgi edinme çabalarının boşuna olduğunu dile getirdi.

Hamas lideri, işgal yönetimine rağmen esir takası anlaşmasının yolda olduğunu belirterek, “İşgal rejimi ancak esirlerimiz ailelerine kavuştuklarında kendi askerlerini görebilecek” dedi.

Müşir El-Mısri, Filistin direnişinin esir işgal askerleri dosyasını büyük bir hikmetle yönettiğini kaydederek, bu konuda geniş bir deneyime sahip olduklarına dikkat çekti.