Home / İslam Ülkeleri / HAMAS: İSRAİL İle Normalleşme Kabul Edilemez!

HAMAS: İSRAİL İle Normalleşme Kabul Edilemez!

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS’ın üst düzey üyelerinden İsmail Rıdvan, korsan rejim İsrail’in İslam ve Arap ümmetinin birinci düşmanı olduğunu belirterek, bu rejim ile ilişkilerin her türlü normalleştirilmesini reddetti.

İsmail Rıdvan, bazı Arap rejimleri ve şahsiyetlerinin Siyonist rejim ile ilişkilerin normalleştirilmesini desteklediğine işaretle, HAMAS’ın bunu reddettiğini vurguladı.

İran’ın her daim Filistin Direnişinin esas hamisi olduğuna dikkat çeken Rıdvan, Arap parlamento birliği konferansında İsrail rejimi ile ilişkilerin normalleştirilmesini reddeden Arap ülkeleri temsilcilerine teşekkür etti.

HAMAS’lı yetkili, sözlerinin devamında İşgal rejimini Mescid-i Aksa’ya yönelik baskınından dolayı uyararak, Arap ve İslam ülkelerinden, söz konusu baskınlara ve cinayetlere karşı Filistin halkını  desteklemeye çağırdı.

Bilindiği üzere Suudi Arabistan, BAE ve Mısır geçen pazartesi günü Arap Parlamento Birliği Konferansı’nın sonuç bildirisinde işgal rejimi İsrail ile ilişkilerin normalleştirilmesini yasaklayan maddeye karşı çıktılar.