HAMAS: İSRAİL, Keyfine Göre Hareket EDEMEZ!

Hammad, Gazze Şeridi’nde yaşanan son iyileştirmelerin ablukanın kaldırılmasının başlangıcı olduğunu söyledi.

El-Aksa kanalında katıldığı programda Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün Filistin mücadelesinde tarihi bir eylem olduğunu belirten Hammad, Filistin halkının ve direnişinin gerçekleştirdiği başarılar sayesinde ablukanın zayıf nokta olmaktan çıkıp güç noktasına dönüştüğünü ifade etti.

Hammad, işgal güçlerinin Büyük Dönüş Yürüyüşü etkinliklerine katılanları korkutma girişiminin başarısız olduğunu kaydetti.

“İşgalciyi kuşattıkça gücümüz arttı” diyen Hammad, zayıflık olarak görülen nüfus yoğunluğunu Gazze’nin halk intifadasıyla büyük bir silaha dönüştürdüğünü belirtti.

Hammad, Han Yunus’ta geçtiğimiz günlerde yaşananın Filistin direnişi için siyaset, istihbarat ve saha açısından çifte zafer olduğuna işaret etti.

Hamas lideri, Filistin direnişinin İsrail’in iradesini kırmayı başardığını ve son zaferin ümmetin zaferi olduğunu ifade etti.

Direnişin zaferinin işgal rejimi iç cephesini sarstığına dikkat çeken Hammad, Arap ve İslam ülkelerinden bazılarının işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme girişimlerini de eleştirdi.