HAMAS: İsrail İle Normalleşme Çabaları BOŞUNA!

Hamas Siyasi Birim Başkanı İsmail Heniyye, Filistin davasını ümmetin ve onun yetişen nesillerinin zihinlerinden silme çabalarının başarılı olamayacağını ifade etti.

İsmail Heniyye bu konudaki açıklamasını akşam Gazze’de, Gazze şehrinin batısındaki Şati mülteci kampında 36. Miller Boyu Gülücük kafilesini karşılaması esnasındaki konuşmasında yaptı.

Heniyye Gazze’ye ulaşmak ve buranın kuşatma altındaki halkıyla yardımlaşmak için büyük çaba harcayan kafileyi kutladığını dile getirdi.

Heniyye, 36. Miller Boyu Gülücük kafilesinin Gazze’yi ziyaretinin, Filistin davasını ümmetin ve onun yetişen nesillerinin zihinlerinden silme çabalarının başarılı olamadığının bir göstergesi olduğuna dikkat çekti.

Heniyye; “Düşmanla ilişkileri normalleştirmek, davanın ölçülerini değiştirmek ve bölgenin siyasi haritasını yeniden düzenlemek için yapılan çalışmaların hiçbiri amaçlarına ulaşma konusunda başarılı olmayacaktır” dedi.

Heniyye konuşmasında Yüzyılın Anlaşması planının da hayata geçirilemeyeceğini, Arap ulusunun ve İslam ümmetinin canlı olduğunu, kimsenin onların bilinçlerini veya kültürlerini yahut kutsal Filistin topraklarıyla olan irtibatını yok edemeyeceğini dile getirdi.