HAMAS: İsrail’in Gazze Macerası, Sonu Olacak!

Hamas Siyasi Başkanı İsmail Heniyye, Mısır’a gerçekleştirdiği son ziyaretinde birçok konuyu ve Mısır’ın uzlaşıyla ilgili çabalarını ele aldıklarını söyledi.

Heniyye, Mısır’la ilişkilerin stratejik diyalog atmosferine girdiğini ifade etti.

Gazetecilerle yaptığı görüşmede Hamas heyetinin Kahire ziyareti hakkında bilgi veren Heniyye, Filistin davası ve Arap ülkeleriyle ilgili gelişmeleri ele aldıklarını belirtti.

Filistin davasına destek veren Filistin ve Arap medyasının üstlendiği yüce mesaja övgüde bulunan Heniyye, medyanın direniş alanlarından biri olduğunu söyledi.

Siyonist rejim İsrail ile uzlaşma siyasetlerine son verilmesi çağrısında bulunan Heniyye, siyonist İsrail’in Gazze’ye yönelik yeni bir maceracılığının bu rejimin yıkılmasına neden olabileceği uyarısında bulunurken HAMAS ve direniş güçlerinin terör rejiminden korkmadıklarını söyledi. 

Heniyye, İran’la ilişkilerinin HAMAS’ın Mısır’la ilişkilerine her hangi bir çelişkiye neden olmadığını bildirirken,  Filistin davasının yeniden itibar kazanmasında ve Siyonist rivayete karşı koymada Filistin rivayetinin büyük rolü olduğunu belirtti.

Filistin medyasının verdiği mücadeleyi öven Heniyye, Filistin halkını ve özellikle Mescid-i Aksa’da nöbet tutan murabıtları selamladı.

Son ziyaretlerin Araplarla sürekli diyalog çerçevesinde gerçekleştiğini kaydeden Heniyye, Filistin davasının her ziyarette görüşmelerin eksenini oluşturduğunu ifade etti.

Mısır’daki görüşmelerde masada birçok dosyanın olduğunu kaydeden Heniyye, uzlaşı, ikili ilişkiler ve Gazze ablukasının bu dosyalardan olduğunu belirtti.