HAMAS: İsrail, APTALLIĞIN Bedelini Ödüyor!

Hamas sözcüsü Buhrum konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Kassam Tugayları kahramanca ortaya çıktığı gibi, ona bağlı mücahitler de fedakarlık ve bedelin en üst düzeyini ortaya koydular. Bedel ve fedakarlıklarıyla halkı ve bu halkın çıkarını korumada süren onur savaşında en büyük cihad tablolarını gösterdiler” dedi.

Kassam Tugayları ile kahraman direnişçilerin Siyonistlerin halkı veya direnişini hedef alacak muhtemel bir girişimine karşı hep tetikte ve gözetlemede olacağını belirten Burhum, “Kassam Tugayları şehitlerin kanlarıyla oluşturduğu ve düşmanın hala boyutunu tam olarak öğrenemediği bu angajman güç, kuvvet, kahramanlık ve fedakarlığın sembolü olmaya devam edecektir. Siyonist düşman da aptallığın ve cinayetlerin sorumluluğunu taşısın” ifadesini kullandı.

İşgal ordusuna bağlı özel bir ekip 11 Kasım Pazarı akşam sivil bir araçla Gazze’nin Han Yunus şehrinin doğusundan 3 kilometre içeri sızdı. Durumu fark eden direniş güçlerinin müdahalesi üzerine başlayan çatışmada işgal uçaklarının Siyonist ekibi kurtarmak için yoğun bombardımana başlamasıyla biri komutan yedi mücahit şehit olurken, binbaşı rütbeli bir Siyonist subay hayatını kaybetti biri de ağır yaralandı.