Home / Siyonist İsrail / HAMAS: İSRAİL, Ağır Bedel Ödeyecek!

HAMAS: İSRAİL, Ağır Bedel Ödeyecek!

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS liderlerinden Meşur El-Mısri, siyonist rejimin HAMAS liderlerini suikast yoluyla öldürme planını kınarken, 'İsrail, bunun bedelini ağır öder' dedi.

İsrail Siyonist gazetesi Haaretz 12 Ağustos Pazar günü yaptığı açıklamada, İsrail istihbarat ve güvenlik komutanlarının Gazze Şeridi’nde Hamas hareket komutanlarına suikast yapmayı planladıklarını yazdı.

Muşir  el-Mısri, direniş liderlerinin ve Hamas’ın suikasta uğraması tehdidinin yalnızca direniş seçeneğinin seçimini istikrarlı hale getirmede ısrar edeceğini de sözlerine ekledi.

GÖZAT  HAMAS: GAZZE Kuşatmasının Bedelini İSRAİL Ödeyecek

El-Mısri, bu tehditlerin Siyonist rejimle bir ateşkese ulaşma teşebbüsleri hakkında tesadüf olduğunu söyledi: Bu çabalar, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun rejimin Gazze’deki planlarının yenilgisini kapsaması için daha fazla.

Bu arada Hamas, Kahire’de Filistinli gruplar ve liderleriyle, Gazze Şeridi’ndeki hayat şartları, ırkçı İsrail ile ateşkes ve Filistin uzlaşısı konularını ele aldı.

GÖZAT  HAMAS: İsrail'in Açıklamaları DOĞRU Yolda Olduğumuzu Gösteriyor

Hamas’tan yapılan yazılı açıklamada, “Hamas’tan bir heyet, Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri’nin başkanlığında, Filistinli gruplar ve liderleriyle Kahire’de bir dizi toplantı düzenledi.” denildi.

Hamas’ın yurt içi ve yurt dışı üyelerini kapsayan heyetin, İslami Cihad Hareketi, Ahrar Hareketi, Mücahidin Hareketi ve Halk Direniş Komiteleri’nden gelen heyetle Kahire’de bir araya geldiği kaydedildi.