Hamas ve İslami Cihad: Trump’a Cevabımız BİRLİK ve İNTİFADA

Musa Ebu Merzuk başkanlığında, hareketin Siyasi Birimi üyesi Mahir Salah, İzzet Er-Reşak, Husam Bedran ve hareketin Lübnan temsilcisi Ali Bereke’nin içinde yer aldığı Hamas heyeti, Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta İslamî Cihad Hareketi lideri Ramazan Abdullah Şallah ile bir araya geldi.

Görüşmede Ramazan Abdullah Şallah’ın yanında İslami Cihad’ın Siyasi Birimi üyesi Enver Ebu Taha ve hareketin Lübnan temsilcisi İhsan Ataya da yer aldı.

Görüşmede iki taraf, Kudüs’ün Filistin’in ebedi başkenti olduğunu vurgulayarak, Amerika lideri Trump’ın bu kararıyla ABD yönetiminin Filistin halkına ve toprağına her türlü baskı ve zulmü sürdüren Siyonist işgal rejiminin ortağı olduğunu ispat ettiğini ifade ettiler.

İki taraf görüşmede Filistin’deki gelişmeleri ve özellikle Trump’ın son kararıyla bu karara karşı koyma yollarını masaya yatırdılar.

İki taraf, Amerika’nın bu kararıyla görüşme sürecini mezara koyduğunu hatırlatarak, Filistin topraklarının özgürleştirilmesi için tek yolun intifada ve direniş olduğunun altını çizdiler.