HAMAS ve İSLAMİ CİHAD, Ortak Bildiri Yayınladı!

Hamas ve İslami Cihad Hareketi liderleri Kahire’de düzenlenen toplantı sırasında ortak bir bildiri yayınlayarak, Filistin meselesini ve son gelişmeleri ele aldılar.

Hamas ve İslami Cihad bu toplantı sırasında ortak bir bildiri yayınlayarak, Filistin halkının prensipleriyle direnişini desteklemek amacıyla tüm alanlarda ikili ilişkilerin güçlendirme gerekliğini vurguladılar. Bu liderler ilaveten hedeflerine ulaşma yolunda işgalcilere karşı silahlı mücadele yaparak direnişe bağlı kalan Filistin halkını takdir ettiler.

İki hareket, aynı zamanda, “Yüzyılın Anlaşması” ile yüzleşmek amacıyla milli dayanışmayı göz önünde bulundurarak, ulusal birliği yeniden canlandırma ve iç bölünmeyi sona erdirme gerektiğini vurgulayıp kapsayıcı seçimler yapmak için ulusal birlik hükümetinin kurulmasını istedi.

Sözü geçen bildirinin devamında liderlerin Filistin halkına istikrar sağlama, sorunları çözme, tehlikeler ve komplolarla başa çıkmak için çaba sarfetme gerekliğine vurgu yaptıkları belirtildi.

İki hareketin liderleri ayrıca sivil bir eylem olarak Gazze ablukasını delme ve büyük dönüş yürüyüşlerinin önemine değindiler.