Hamas: İşgal Güçlerinin Katliamları Halkımızın Toprağına Bağlılığını Artıracak

Hamas, işgal ordusunun bombardıman altında evlerini terk eden aileleri hedef alan katliamının menfur bir cinayet olduğunu ve Filistin halkının toprağına bağlılığını artıracağını açıkladı.

Hamas, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal ordusunun Gazze Şeridi sakinlerinden evlerini bırakıp güneye doğru gidenlere yönelik işlediği korkunç katliamda aralarında çocukların ve kadınların da bulunduğu 70 kişinin şehit olduğunu ve 200’den fazla kişinin de yaralandığını, katliamın işgalcilerin yalanını ortaya çıkardığını ifade etti.

Katliamın Filistinlilerin evlerinden çıkarak güneye göç etmeleri çağrısının ardından geldiğine dikkat çeken Hamas, Gazze Şeridi’nin güneyine doğru giden insanların doğrudan hedef alınmasının işgalcilerin terörüne ve düşmanlığına şahit olarak kalacağını belirtti.

Hamas, işgal güçlerinin sistematik cinayetlerinin ve ihlallerinin, Amerika’nın ve Batı’nın işgal rejimi yanlısı tavrının, Filistin halkının haklı davasına ve meşru haklarına yaklaşımlarında uyguladıkları çifte standardın direnişin etrafında kenetlenen, topraklarını bırakıp göç etmeyi reddeden Filistin halkının iradesini kıramayacağını dile getirdi.

İşgal ordusunun Gazze Vadisi’nin güneyine gitmek için yola çıkan kafileye düzenlediği saldırıda çoğu çocuk ve kadın 70 kişi şehit olurken 200’den fazla kişi de yaralandı.