Hamas: İşbirlikçi Müslüman Ülkeler, İsrail’i Kurtaramaz!

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas; “Siyonist rejim, Ramallah’la güvenlik koordinasyonu ve az sayıda ülkeyle ilişkilerin normalleşmesiyle güvenliğini ve varlığını sürdüremez.” açıklamasında bulundu.

Şehab haber merkezinin bildirdiğine göre, Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas bir bildiri yayınlayarak şu açıklamalarda bulundu: “Siyonist işgalci rejimi, Filistin Ulusal Yönetimi ile güvenlik koordinasyonu yoluyla güvenliğini sağladıkları konusunda yanılgı içindedirler ve Filistinli kahramanların direnişi, tüm bu hayal gücünü yok edecektir.”

Hamas sözcüsü Hazim Kasım yaptığı açıklamada; “Tel Aviv, Beyt Fecr operasyonundan sonra varoluşsal tehditleriyle ilgili bir dizi soruyu tekrar cevaplamalıdır ve Filistin topraklarında işgalci bir rejim olarak varlığını sürdürme ihtimalini düşünmelidir.” diye belirtti.

Yapılan açıklamanın devamında; “Siyonist rejim, bazı rejimler tarafından tanınmasının ve birkaç ülkenin İsrail ile ilişkileri normalleştirme girişimlerinin işgal rejiminin varlığını garanti edebileceği yanılsamasına sahiptir. Fakat bütün bunlar, Batı Şeria’daki kahramanca direniş eylemiyle ortadan kaldırıldı.” denildi.

Hamas sözcüsü Hazim Kasım yaptığı açıklamanın sonunda ise şöyle dedi: “Batı Şeria’daki kahramanca direniş, Batı Şeria’nın Siyonist rejime katılmasını engellemekle kalmıyor, aynı zamanda işgalcileri de kovuyor.”

Siyonist ordu sözcüsü, Perşembe günü Batı Şeria’da kendilerine ait bir askerin cesedinin bulunduğunu açıkladı. Ceset, el-Halil şehrinin etrafındaki Guş Atsiyon bölgesinde bulundu.

Öte yandan, Siyonist Yadiot Ahronot gazetesi işgal altındaki Filistin’deki yapılan bir anketin sonuçlarına göre iç savaştan korkan Siyonistlerin sayısının % 55 olduğunu yayınladı. Bunların sadece yüzde 42’si dış savaştan korkuyor.