Hamas: İranlı General Süleymani’ye Suikast, Siyonistleri Sevindirir!

Hamas, İran Kudüs Gücü Komutanı Orgeneral Kasım Süleymani’ye yönelik suikast girişimini kınayarak; bu tür çabaların yalnızca Siyonistlerin yararına olduğunu belirtti.

Hamas sözcüsü Hazim Kasım, Cuma günü yaptığı açıklamada; “Kasım Süleymani’ye suikast girişimleri sadece Siyonistlerin yararınadır ve amaçları, İslam ümmetinin gelecekteki güçlüklerle başa çıkma gücünü zayıflatmak için ihtilaflar oluşturmaktır.” diye belirtti.

Hamas sözcüsü; “İslam Ümmetinin tüm kesimlerine yönelik Siyonist saldırılarına karşı, direniş cephesindeki çabaların birleştirilmesi gerekiyor.” açıklamasında bulundu.

İran Devrim Muhafızları Ordusu İstihbarat Başkanı Hüccet’ül İslam Hüseyin Taib, 23.sü düzenlenen ordu komutanları toplantısında bir açıklamada bulunarak; General Kasım Süleymani’ye suikast girişiminde bulunmak için yıllarca Siyonist-Arap istihbaratlarının planlar yaptığını bildirdi.

Muharrem ayında ve Fatimiyye günlerinde Kasım Süleymani’ye yönelik terör saldırısıyla, mezhepsel savaş yaratmak istendiğini ve neticede başarısızlığına uğratılarak, suikast ekibi üyelerinin tutuklandığını açıkladı.