HAMAS Heyeti, İRAN’da Velayeti İle Görüştü

Mahmut Zehhar ve beraberindeki HAMAS heyeti, İran Dini Lideri Seyyid Ali Hamaney’in Uluslararası Başdanışmanı Ali Ekber Velayeti ile de görüştü.

Görüşmede Velayeti, Siyonizm radikalizmine karşı tek yolun mücadele ve direnişi sürdürmek olduğunu söyledi.

Velayeti, Filistin davası ve Kudüs’ü savunma ile direnmenin zaruri olduğunu belirterek, direnişçilerin siyonistlere karşı zaferlerini tebrik etti ve ”Direnişçilerin mücadelesi sonucu terör rejimine karşı önemli zaferler elde edilmiştir” dedi.

İran Dini Liderinin Danışmanı, direnişin her geçen gün daha da güçlendiğini belirterek özellikle de son zaferler olmak üzere kısıtlı imkanlara rağmen elde edilen  başarılar ve zaferlerin,  İslam’ın gücünü ortaya koyduğunu ve bu yolun devam etmesinin zaruri olduğunu söyledi.

Velayeti, Filistin Meselesi’nin İslam dünyasının öncelikli meselesi olduğunu belirterek, İran’ın her zaman  Filistin Meselesi’ni destekleyeceğini söyledi.

Mahmut Ez-Zehhar da sözkonusu görüşmede, İran halkı ve devletinin Filistinlilere yönelik desteğini takdir ederek, ”İslami uyanışın her geçen gün arttığını ve Filistin’in Allah’ın izniyle er ya da geç zafere kavuşacağını” söyledi.

Tahran’da İslam Parlamentoları birliği genel sekreter yardımcısı Aliasgar Muhammedi ile de bir araya gelen  Zehhar, Siyonist düşmanın Batı Şeria’nın Kuzeyini Güneyinden ayırmak için Kudüs’te Yahudileştirme ve site inşaat politikalarını sürdürdüğünü belirtti.

Filistin halkının Siyonist işgalcilerin baskıcı ve şiddet politikası karşısında çektiği acılara değinen Ez-Zehhar, Gazze Şeridine uygulanan zalimane kuşatma, Gazze’de ekonomi, sağlık, eğitim ve çevre konusunda feci sonuçları beraberinde getirdiğini ifade etti.