Hamas: İran Bağımız Çok Güçlü ve Hiç Aksamadı!

Zaman zaman Siyonist cephe ve medyası tarafından Direniş Ekseninde bir gedik olduğu yönünde özellikle mezhep fitneleri üzerinden söylentiler çıkarılıyor.

Ancak aslında gerçekte Direniş Eksenini oluşturan devlet ve hareketlerin stratejik bağı her gün daha da güçleniyor.

Hamas: İran İlişkileri Çok İyi Durumda

İran ile Hamas arasındaki bağa ilişkin de benzer haberler ile kamuoyu yanıltılmaya çalışılıyor. Ancak yetkili ağızlardan bu yalanları çürüten açıklamalar sık sık gelmeye devam ediyor.

Son olarak Hamas’ın Siyasi Büro Üyesi Musa Ebu Merzuk, halihazırda Hamas ile İran arasındaki ilişkilerin iyi durumda olduğunu duyurdu.

Hamas: İran Diğer Ülkelerden Farklı

Merzuk daha önce yaptığı açıklamada da, İran’ın diğer ülkelerden  çok farklı olduğunu zira İran’ın Filistin davasını açık ve net bir şekilde desteklediğini bildirmişti.

Al-Mayadeen kanalına göre, Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ın Siyasi Büro Üyesi Musa Ebu Merzuk, “İran ile sağlam bir ilişki içindeyiz ve bu ilişki hiçbir dönemde kesilmemiştir.” dedi.

Heniyye: İran, Her Zaman Filistin’i Destekledi

Geçtiğimiz haftalarda, Hamas lideri İsmail Heniyye de yaptığı açıklamada, İran’ın her zaman Filistin direniş gruplarını desteklediğini ve bugün Hamas’ın güçlenmesinde İran’ın önemli rolünün olduğunu söylemişti.

Rusya’nın da Filistin tutumunu takdir eden Ebu Merzuk, bu ülkenin Filistin ile ulusal uzlaşı konusundaki politikasını “yapıcı ve yararlı” olarak nitelendirdi.