HAMAS Heyeti MISIR Ziyaretini Bitirip GAZZE’ye Döndü

Geçtiğimiz hafta Pazar günü Gazze’den ayrılan Sinvar başkanlığındaki Hamas heyeti Kahire’de dokuz gün süreyle temaslarda bulunduktan sonra bugün öğle saatlerinde Rafah kapısından giriş yaptı.

GÖZAT  Yahya Sinvar Başkanlığındaki HAMAS Heyeti MISIR'da

Heyetin ikili ilişkilerle ilgili bazı meseleleri görüşmeyi, ikili ilişkileri geliştirmeyi ve Filistin davasıyla ilgili yeni gelişmeler üzerinde durmayı amaçladığı ifade edildi.

Hamas’ın sözcüsü Hazım Kâsım’ın yaptığı özel açıklamaya göre başkanlığını Hamas’ın Gazze’deki lideri Yahya Sinvar’ın yaptığı heyette hareketin Siyasi Birim üyesi Ruhi Muştehi ve İç İşleri Bakanı’nın Gazze’deki vekili Tümgeneral Tevfik Ebu Naim de vardı.

GÖZAT  HAMAS'ın Yeni Lideri HENİYYE Yakında İRAN'a Gidiyor

Görüşmelerin sadece Filistinli ve Mısırlı yetkililer arasında geçtiği üçüncü bir tarafın bulunmadığı, Kahire tarafının Filistin davasına yeniden itibarının kazandırılması için büyük bir istek ortaya koyduğu ve bu konuya önem verdiklerini dile getirdiği ifade edildi.

Hamas heyeti Kahire’de yaptığı açıklamada genelde Filistin davasıyla özelde de Gazze’yle ilgili meseleleri gündeme getirdiklerini Kahire’nin de bunların çözümü için bütün güçleriyle gayret edeceklerini söylediği ifade edildi.