HAMAS Heyetinden MISIR’a: “O” Konuda Bilgi YOK!

Sitede yer alan habere göre, günlerce Kahire’de kalan ve birçok konuyu Mısırlı yetkililerle görüşen Hamas heyeti, elindeki İsrailli askerlerle ilgili bilgileri Mısır istihbaratıyla paylaşmayı reddetti.

Site, Hamas hareketinin bu konuda vereceği bilgiye İsrail tarafından karşılık verilmesi ve bu dosyanın Şalit dosyasının kapatıldığı yöntemle sonlandırılması gerektiğini ilettiğini kaydetti.

Diğer taraftan The Times of Israel gazetesi verdiği haberde, Hamas hareketinin elinde bulunan esir İsrail askerleriyle ilgili hiçbir bilgiyi Mısır’la paylaşmadığını belirterek, İsrail Şalit esir takası anlaşmasındaki maddeleri uygulamadıkça bu konuda bir görüşmeye girmeyeceğini ilettiğini ifade etti.

Hamas’ın Kahire heyetinde yer alan hareketin Siyasi Birimi üyesi ve hareketin Arap İslam İlişkileri Ofisi Başkanı İzzet Er-Reşak birkaç gün önce verdiği röportajda, Siyonist esir askerlerin Kahire görüşmelerinde masaya gelmediğini belirterek, işgalcilerin bu dosyanın nasıl çözüleceğini çok iyi bildiklerini söyledi.

Siyonist işgal rejimi basın yayın organları aracılığıyla Hamas’ı zaman zaman denemek ve esir askerlerle ilgili bilgi almak için haber ve bilgi yaymaktadır. Ancak Hamas, daha önce yapılmış olan Özgürlerin Vefası esir takasında serbest kaldıktan sonra yeniden tutuklanan Filistinli esirler serbest bırakılmadan bilgi vermeyeceğini belirtiyor ve bunda ısrar ediyor.

El-Kassam Tugayları daha önce yaptığı açıklamada sağ mı ölü mü olduklarına işaret etmeden elinde dört Siyonist asker olduğunu duyurmuştu.