HAMAS Heyeti, LÜBNAN İçişleri Bakanıyla Görüştü!

Hamas Lübnan temsilcisi Ahmed Abdülhadi başkanlığındaki bir heyet dün Lübnan İçişleri Bakanı Raya El-Hasan’ı ziyaret etti.

Beyrut’taki İçişleri Bakanlığı binasında gerçekleşen görüşmeye Hamas’ın Lübnan’daki siyasi sorumlu yardımcısı ve Lübnan’la ilişkiler sorumlusu Eymen Şennaa ve halkla ilişkiler sorumlusu Halid İsmail’in de katıldığı ifade edildi.

Abdülhadi, Raya El-Hasan’ı İçişleri Bakanı olarak atanması dolayısıyla kutladı ve Lübnan İçişleri Bakanı’na görevinde başarılar dileyerek Hamas liderlerinin selamlarını iletti.

Filistin’deki son gelişmeler hakkında El-Hasan’a bilgi veren Abdülhadi, Filistinli esirlerin işgal zindanlarında maruz kaldıkları işkencelere, Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya yönelik tehditlere dikkat çekti.

Abdülhadi, Yüzyılın Anlaşması projesinin Filistin davasını tasfiyeyi hedeflediğini belirterek tehlikesine işaret etti.

Gazze Şeridi’nin yıllardır abluka altında olduğunu kaydeden Abdülhadi, çektiği tüm sıkıntılara rağmen Gazze halkının Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerine katıldığını bildirdi.

Lübnan’daki Filistinli mültecilerin durumuna da değinen Abdülhadi, Hamas’ın Lübnan’ın güvenlik ve istikrarına büyük önem verdiğini ifade etti.

Lübnan İçişleri Bakanı Raya El-Hasan da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Filistinli mültecilere destek olacağını söyledi.