HAMAS: Herkes FİLİSTİN’i Unuttu Ama İRAN Unutmadı!

Hamas’ın Gazze Sorumlusu Yahya es-Sinvar, adını vermediği bazı Arap ülkelerinin, “ABD ile ilişkileri düzeltme” şartıyla kendilerine destek verebileceklerini ilettiklerini söyledi.

Hamas’ın Gazze Sorumlusu Yahya es-Sinvar, Gazze Şeridi’nde yaşanan insani sorunlara çözüm getirmemesinin sonuçlarına karşı ırkçı İsrail’i uyardı.

Hamas: Arap Rejimleri, ABD’yi Şart Koştu

Gazze’de yaşanan insani krizi sonlandırmak için kapılarını çaldıkları bazı Arap ülkelerinin “ABD” şartını koştuğuna vurgu yapan Sinvar, “Birçok kapıyı çaldık. Maalesef bazı Arap ülkeleri kapılarını yüzümüze kapattı. Bazı Arap liderler de kapılarımızı açmamızı istiyorsanız ABD başta olmak üzere dış ülkelerle sorunlarınızı çözün dedi” ifadesini kullandı.

Sinvar, ırkçı İsrail ile Fars Körfezi Arap ülkeleri arasında yaşanan normalleşmeye işaret ederek, “Bazı Arap başkentleri kapılarını işgal devletinin liderlerine açarken bazıları da Siyonist rejimin milli marşlarını ülkelerinde çaldırdığını büyük bir üzüntüyle belirtmek zorundayım” dedi.

Daha fazla sabretmeyeceklerini ve terör rejimi İsrail’i ablukayı kırmaya mecbur bırakacaklarını belirten Sinvar, “İş çığırından çıktı. Irkçı İsrail’in Gazze’deki insani sorunu çözmesi gerek. Ablukaya daha fazla katlanamayız” diye konuştu.

HAMAS: İran’ın Büyük Yardımı…

Sinvar, hareketlerinin İran’la ilişkilerine ve Direnişin bugün ulaşmış olduğu silah kapasitesinin arkasındaki güce işaret ederek şu ifadeleri kullandı:

“Gücümüz ve kuvvetimizi inşa etmekte önce Allah sonra İran’ın büyük yardımı olmuştur.”

İran, Filistin’i Unutmadı…

Yahya Sinvar ayrıca İran’ın Filistin’e vefasına vurgu yaparken, sözde Müslüman yönetimlerin de bu konudaki gafletini şu ifadelerle açıkladı:

“Bazı Arap ülkeleri Filistin’i unuturken İran’ın özelde Gazze, genelde Filistin’deki direnişe desteği olmasaydı bugün geldiğimiz noktada olmazdık. İranlı kardeşlerimiz bize hem ekonomik hem askeri hem de tecrübe paylaşımı konusunda desteği oldu.”

Filistin iç barışına da değinen Sinvar, Hamas ile Fetih hareketinin uzlaşma çabalarının “dış güçlerin” müdahalesi nedeniyle başarısızlığa uğradığına vurgu yaptı.