HAMAS: Her Alanda DİRENİŞ Devam Edecek!

Hamas, Batı Yaka’daki direnişin işgal güçlerinin cinayetlerine her türlü yolla karşılık vermeye devam edeceğine inandıklarını açıkladı.

Hamas liderlerinden Abdülkerim Hanini, Ed-Dehişe Kampı’nda erken saatlerde yaşanan çatışmalar sırasında Sacid Mezher isimli gencin işgal güçlerince şehit edilmesi üzerine açıklama yaptı.

Direniş ve şehadet yolundan yürümeye devam eden Ed-Dehişe Kampı’nı selamlayan Hanini, Ed-Dehişe Kampı’nın yıllar boyu boyun eğmeyi reddeden direniş kalelerinden biri olarak kalacağını kaydetti.

Hanini, daha önce de birçok şehit ve esir veren Ed-Dehişe Kampı’nın Kudüs İntifadası’nın başından bu yana yedinci şehidini verdiğini söyledi.

Filistin halkının bugünlerde vatanının her köşesinde, Batı Yaka’da, kuşatma altındaki Gazze Şeridi’nde ve işgal rejimi zindanlarında işgalci düşmana karşı mücadele verdiğini hatırlatan Hanini, bu haritanın işgale karşı mücadelenin tek yolunun direniş olduğunu gösterdiğini ifade etti.

Hanini, şehit Sacid Mezher’in ailesine başsağlığı dileyerek, Filistinlilerden şehit ailesine destek olmalarını ve Mezher’in cenaze törenine kalabalık bir şekilde katılmalarını istedi.