Home / Dünya Ülkeleri / HAMAS Gazze’den Haykırdı: Asıl TERÖRİST İsrail ve Amerika!

HAMAS Gazze’den Haykırdı: Asıl TERÖRİST İsrail ve Amerika!

Hamas’ın ABD’nin hareketin Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye’yi terör listesine alma kararını proteste etmek için düzenlediği protesto yürüyüşüne yüzlerce Filistinli iştirak etti.

Dün akşam kılınan yatsı namazından sonra Gazze şehrinin batısındaki camilerden çıkan cemaat Hamas lideri İsmail Heniyye, hareketin Gazze’deki başkan yardımcısı Halil El-Hayye ve birkaç Hamas liderinin ön safta yer aldığı yürüyüşe iştirak ederek Amerika’nın Heniyye ile ilgili kararını telin ettiler.

Yürüyüşe katılan eski esirlerden İyad Ebu Fenune, “Asıl terör Filistinli çocukları katleden işgalci İsrail’dir” diyerek, ABD Başkanı Trump’ın Kudüs kararını da kınadıklarını söyledi.

Ebu Fenune yaptığı açıklamada “Asıl terör, toprağımıza işgalci bir varlığı yerleştirip, Filistin evlerini bombalayıp yıkması için Amerika’nın silah, mal, uçak ve füzeleriyle donatmasıdır” dedi.

Siyonist işgal rejiminden yana tavır alan, Filistin halkının hak ve hukukunu inkar eden ve onun direniş hakkını yok sayan ABD, 31 Ocak Çarşamba günü Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye’yi terör listesine aldı.

Washington daha önce hareket liderlerinden Yahya Es-Sinvar, Ruhi Müştehi, Muhammed Dayf ve Fethi Hammad’ı terör listesine almıştı.