Home / Filistin / Batı Şeria / El Fetih - Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) / HAMAS: FKÖ, Geçmişten Ders Çıkarmalı

HAMAS: FKÖ, Geçmişten Ders Çıkarmalı

Hamas Ulusal İlişkiler Ofisi Başkanı Hüsam Bedran, Amerika’nın Filistin Kurtuluş Örgütü’nün Washington’daki ofisini kapatmasının çözüm sürecinin başarısız olduğunun kanıtı olduğunu söyledi.

Bedran, geçmiş dönemin kapsamlı bir şekilde gözden geçirilerek muhasebesinin yapılması ve işgale karşı mücadele için ortak bir uzlaşı mekanizması belirlenmesi çağrısında bulundu.

Hamas lideri, sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’taki kişisel sayfasında dün (10 Eylül Pazartesi) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Amerikan yönetiminin Washington’daki FKÖ ofisini kapatmasının çözüm sürecinin ve işgal rejimiyle müzakerelerin çıkmaz sokağa girdiğini gösterdiğini ifade etti.

GÖZAT  MEŞAL'den Önemli FKÖ Açıklaması

“Filistinlilerin geçmiş dönemin kapsamlı bir muhasebesini yapmalarının vakti geldi” diyen Bedran, işgale karşı mücadele ve direniş mekanizmaları üzerinde uzlaşmaları gerektiğini söyledi.

Dünyanın ancak güçlülere saygı duyduğuna işaret eden Bedran, Filistinlilerin gücünün birlik ve bütünlükleriyle direniş silahına bağlı kalmakta olduğunu dile getirdi.

Bedran, Amerika’nın son kararına verilecek en güzel cevabın Filistin halkının gücünün kaynağını korumak için harekete geçmek olduğunu belirtti.