HAMAS: Filistin’e Silah ve Para İle Yardım Eden İRAN…

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) siyasi büro başkan İsmail Haniye, Gazze’de 11 gün süren savaşta direnişin zaferine ilişkin basına açıklamada bulundu.

Haniye yaptığı açıklamada: “Önümüzde yeni bir ufuk açıldı. Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa merkezli ümmet mücadelesinin tarihinde yeni bir aşama başladı. Elde edilen zafer halkın mücadelesinin sonucudur ve bu aşama ilahi bir zaferdir.” dedi.

Hamas Lideri; Halkın, ümmetin ve dünyanın özgür insanlarının gönlüne neşe ve mutluluk getirdik, onlar Kudüs ve çevresinde ve Gazze’de kahramanlığı ve istikrarı gördüler, şimdi ümmetin çocukları Filistin direnişinin zaferi etrafında toplandılar açıklamasında bulundu.

Zafer için Hamas komutanlarına, Direniş gruplarına, Yahya es-Sinvar ve Muhammed ed-Dayf’a teşekkür eden Haniye; “İsrail rejimine, halkına ve geleceğine, etkileri gelecekte netleşecek acı darbeler vurduk. Gazze, Kudüs’e yardım etmek için ayağa kalktı ve 1948’de Şeyh Cerrah, Bab al-Amoud, Batı Şeria ve Filistinlilerin uzanmış ellerini kesti ve bu zafer şehitlerin kanı ve ailelerinin fedakarlığı ile elde edildi.” dedi.

Hamas Lideri, Düşmana ateşle oynamamasını ve Mescid-i Aksa’ya tecavüz etmeyi bırakmasını söylediğimizde ne dediğimizi biliyorduk ve düşman ne dediğimizi anladı. Bu savaşta ve önceki savaşlarda dökülen tüm kanlar Kudüs içindir ve Kudüs çatışmanın merkezidir. Gazze, Kudüs’ün Kılıcını kaldırdı ve düşmana unutulmaz bir ders verdiğini söyledi.

Haniye; Kudüs, Filistin halkına aittir ve Mescid-i Aksa kırmızı çizgidir ve milletimiz ve Müslüman Ümmeti bundan asla vazgeçmeyecektir açıklamasında bulundu.

Haniye son olarak; “Direnişten silahını ve parasını esirgemeyen İran İslam Cumhuriyeti’ne teşekkür ediyoruz.” dedi.