Hamas: Filistin’de Vahdet Kutsal Bir Hedef

Hamas liderlerinden Salah El-Berdevil, birlik ve bütünlüğü sağlamanın kutsal bir hedef olduğunu, bu yöndeki çabaların devam etmesi gerektiğini ifade etti.

El-Berdevil, birlik ve bütünlüğü sağlamanın yolunun kurumlarda, programlarda, kararlarda ve direnişte tam bir ortaklıktan geçtiğini söyledi.

İslami Cihad Hareketi’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla Gazze’de düzenlenen etkinlikte Filistinli gruplar adına konuşan El-Berdevil, Filistinli 8 grubun hazırladığı uzlaşı planına bağlı olduklarını bir kez daha dile getirdi.

Filistinli grupların taraf tutmadan uzlaşı için dengeli bir plan ortaya koyduklarını kaydeden El-Berdevil, Fetih hareketinden birlik çağrılarına olumlu cevap vermesini istedi.

El-Berdevil, “Filistin’in tamamının bizim için kutsal bir hak olduğuna inancımız tamdır” diyerek, ne kadar zaman geçerse geçsin ve bedeli ne olursa olsun Filistin’in tek bir zerresinden vazgeçmeyeceklerini belirtti.

Direniş ve cihat yolunun Filistin’i özgürlüğe kavuşturmak için asil bir yol olduğuna dikkat çeken El-Berdevil, bu yolda yürümeye devam edeceklerini söyledi.

Hamas lideri, konuşmasında İslami Cihad Hareketi lider ve üyelerini de hareketin kuruluş yıldönümü münasebetiyle kutladı.