HAMAS: Filistin’in Tek Karışından TAVİZ YOK!

Mahmud Ez-Zehhar, El-Cezire Mübaşir kanalına yaptığı açıklamada, Filistinlilerin Mısır dahil diğer ülkelerde bulunmalarının Filistin topraklarından vazgeçtikleri anlamına gelmediğini ifade etti.

Gazze halkının sıkıntılarını hafifletmek için Sina’nın kuzeyinde liman, havaalanı, evler ve işyerleri gibi ekonomik projeler gerçekleştirilmesiyle ilgili soru üzerine Ez-Zehhar, siyasi bedeli olmadıktan sonra kabul edilebileceğini bildirdi.

Gazze Şeridi sakinlerinden çok sayıda kişinin Mısır’da yaşadığını ve hâlâ da yaşamaya devam ettiğini belirten Ez-Zehhar, Filistin halkının sıkıntılarını hafifletmede herhangi bir sorun olmadığını fakat bunun için siyasi bedel ödemeyeceklerini açıkladı.

Ez-Zehhar, davalarının toprak, insan, akide ve kutsal değerler davası olduğunu, sabitelerin zamanla değişmeyeceğini söyledi.

Mısır İstihbaratı’nda Gazze Şeridi dosyasından sorumlu yeni bir ismin olduğunu ve birçok ayrıntıyı bildiğini kaydeden Ez-Zehhar, “Bizim neslimiz savaşı kazanamazsa bu işi gelecek nesillere bırakacağız ve Filistin sabitelerinden taviz vermeyeceğiz” dedi.