HAMAS: Filistin, MİLYONLUK Eyleme Hazırlanıyor!

Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Batı Yaka şehitlerinin Filistin halkına direniş etrafında birleşmeleri gerektiği mesajı verdiğini söyledi.

Heniyye, Batı Yaka şehitleri için Gazze kentindeki Meçhul Asker Meydanı’na kurulan taziye çadırını ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Ramallah’ta Ömer Ebu Leyla’yı kutlamak için sokağa çıkan binlerce kişinin davalarına, topraklarına, halklarına ve sabitelerine bağlı kalacaklarını gösterdiklerini ifade etti.

İşgalcilerin önünde Filistin halkının taleplerini kabul etmekten başka bir seçenek olmadığını belirten Heniyye, “Topraklarımızdaki işgal sona erene kadar direniş devam edecek” dedi.

Gazze’deki grupların Filistin kanının tek olduğunu vurgulayarak taziye çadırı kurduğunu belirten Heniyye, Filistin davasını tehdit eden stratejik tehditlerin tek bir şey gerektirdiğini, onun da birlik ve bütünlük olduğunu kaydetti.

İşgal rejiminin güvenlik nazariyesinin bıçak ve mermi karşısında devrileceğini söyleyen Heniyye, esirlere de seslenerek, esirler davasının Hamas’ın önceliklerinin başında geldiğini bildirdi.

Heniyye, Gazze’de yaşanan son olayların Gazze’nin gelişmeleri bazılarının tahmininden çok daha kısa sürede kontrol altına alabileceğini ispat ettiğini belirtti.