HAMAS Lideri: FİLİSTİN, İSLAM Toprağı ve Öyle Kalacak!

Heniyye, video konferans yöntemi ile katıldığı 32. Uluslararası İslami Vahdet Konferansında yaptığı konuşmada bölgenin bazı zorluklarla karşı karşıya olduğunu belirterek, Filistinlilerin Siyonistler karşısında elde ettiği zaferlere değinerek, “Kısa sürede düşman karşısında siyasi ve güvenlik zafer kazanmayı başardıklarını ve bu zafer düşmanla mücadelede stratejik boyuta sahip olduğunu” söyledi.

İran’ın Amerikalıların kırmızı çizgilerini reddeden bir ülke olduğunu ifade eden Heniyye, “İran kendi ilkeleri doğrultusunda davranmakta ve bu konferansta da umut verici sonuçlar alınacaktır.” Dedi.

Filistin’in peygamberlerin diyarı olduğunu ifade eden Heniyye, Filistin’in en büyük zulümlerle karşı karşıya olduğunu ve ilahi dinlerin tüm ilkelerinin Siyonist düşman tarafından ayaklar altına alındığını söyledi.

Siyonist rejimin İslam dünyasının tek düşmanı olduğunu ifade eden Heniyye, Amerika’nın Filistin topraklarında uygulamak istediği tüm planları reddettiklerini belirterek, “Filistin, İslam topraklarının bir parçasıdır ve İsrail de başından bizim düşmanımız olmuş ve olacaktır ve bu düşmanın bir geleceği olmayacaktır. Filistin meselesi her zaman canlı kalmalı. Toraklarımız 70 yıldır işgal altındadır ve bu süre zarfında her zaman düşmanın terörü vardı ve iki milyonu aşkın Filistinli Gazze’de abluka altındadır.” ifadesini kullandı.

Kudüs, Ümmetin Birlik Ekseni’ adı ile düzenlenen 32. Uluslararası İslami Vahdet Konferansı, İran’da bu yık 100 ülkeden 350 konuğun katılımıyla Tahran’da düzenlendi.