Home / Filistin Direnişi / Hamas / HAMAS: FİLİSTİN Halkı İsrail’in Tehditlerinden KORKMAZ!

HAMAS: FİLİSTİN Halkı İsrail’in Tehditlerinden KORKMAZ!

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas, Gazze'ye saldırı tehdidinde bulunan Siyonist rejimin tehditlerine yanıt vererek, Filistin milletinin bu rejimin tehditlerinden korkmayacağını ve iradesinin sarsılmayacağını belirtti.

Hamas dün yaptığı açıklamada, bu tehditlerin bilakis, dönüş yürüyüşlerinin artması ve yayılmasına yol açacağını vurguladı.

GÖZAT  ABD'nin ARURİ Kararı, Tamamen İSRAİL İçin

Hamas açıklamasında, dönüş yürüyüşlerine katılan kendi haklarına ulaşmaya ve Gazze ablukasının kaldırılmasını ısrarla isteyin direnen Filistinlilere teşekkür etti.

Siyonist rejim Başbakanı Benyamin Netanyahu ve Savaş Bakanı Libermen, Gazze’ye saldırı tehditlerinde bulunmuştu.

GÖZAT  MESCİDİ AKSA'nın Doğu Duvarında Yıkım Tehlikesi

Bu arada, Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki Deir El-Belah kentinin doğusunda dün ikindi saatlerinde sınır bölgesindeki dikenli telleri aşmayı başaran onlarca genç ile işgal güçleri arasında yaşanan çatışmalarda Filistinli iki genç yaralandı.

Filistinli gençlerle işgal güçleri arasındaki çatışmanın Deir Belah kentinin doğusundaki En-Nimr askeri alanı yakınlarında yaşandığı kaydedildi.

Yerel kaynaklar, Filistinli gençlerin askeri alanın kapısına baskın düzenlediğini, işgal güçlerinin gençlere ateş açtığını ve göz yaşartıcı bomba attığını söyledi.