Hamas: Filistin Davası Tasfiye Edilemez!

Hamas Siyasi Birim üyesi Dr. Musa Ebu Merzuk, Filistin davasını tasfiye girişimlerinin hep başarısız kaldığını dile getirdi.

Filistin toprağından hiçbir taviz verilmeyeceğini, yurda dönüş hakkından vazgeçilmeyeceğini ve hakların geri alınması için direniş hakkından vazgeçilmeyeceğini belirten Ebu Merzuk, Filistin davasını tasfiye girişiminin bu kez de başarısız olacağını vurguladı.

Ebu Merzuk verdiği röportajında, bu davayı tasfiye etmek ve saflarını dağıtmak için oynanan oyunlara karşı kararlı duruşundan dolayı da Filistin’in içindeki ve dışındaki Filistin halkının tümüne selamlarını iletti.

Ebu Merzuk, Yüzyılın Anlaşması planının ve Bahreyn Çalıştayı’nın da İsrail’in görüşlerinin ABD eliyle pazarlanmasından başka bir şey olmadığına dikkat çekerek şöyle dedi:

“Yüzyılın Anlaşması, Filistin meselesine adil bir çözüm bulmak için değil Filistin davasını tamamen tasfiye etmek için ortaya çıkarılmıştır. Bu yolla aynı zamanda ABD, İsrail’i bölgenin oluşumlarına dahil etmek istiyor.”

Manama Ekonomik Konferansı’nın Varşova Güvenlik Konferansı’ndan sonra geldiğine dikkat çeken Ebu Merzuk, Trump yönetiminin bu yolla reel durumu yani fiili işgali toprağa uygulamak, Amerikan planının uygulamaya geçirilmesini kolaylaştırmak ve Filistin halkının bütün haklarını tarihe gömmek istediğini dile getirdi.