HAMAS’tan FİLİSTİN’in Kurtuluşu İçin 4 Maddelik REÇETE!

HAMAS Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Filistin’deki mevcut durumdan çıkış için dört adımın atılması gerektiğini belirterek, ilk adımın Filistin uzlaşısını sağlamak olduğunu ve Hamas’ın uzlaşısın sağlanması için sonuna kadar gitmeye hazır olduğunu ifade etti.

Heniyye pazar günü Gazze kentinde Hamas’ın kuruluş yıldönümü münasebetiyle “Direniş Zafer Kazanıyor ve Abluka Kırılıyor” sloganıyla düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, bulunduğu her yerde Filistin halkının hizmetinde olduklarını söyledi.

1- Filistin’de ve İslam Ülkelerin’de VAHDET!

Atılması gereken adımların ilkinin birlik ve bütünlüğü sağlamak olduğunu belirten Heniyye, bugün karşı karşıya oldukları istisnai durumların istisnai kararlar gerektirdiğini bildirdi.

2- İsrail İle Tüm İlişkileri Kesmek

İkinci adımın işgal güçleriyle yürütülen güvenlik koordinasyonuna son vermek olduğunu kaydeden Heniyye, güvenlik koordinasyonunun devam etmesinin “Halkımızı ve davamızı koruyoruz” iddiasıyla bağdaşmadığına işaret etti.

3- Filistin’de Ortak Adım

Heniyye, atılması gerekli üçüncü adımın da Filistin dahilindeki ve haricindeki Filistinli liderleri bir araya getirecek kapsamlı bir toplantının düzenlenmesi olduğunu söyledi.

Böyle bir toplantının Kahire’de düzenlenebileceğini kaydeden Heniyye, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ile Gazze’de, Kahire’de veya başka bir yerde görüşmeye hazır olduğunu açıkladı.

4- Arap ve İslam Ülkeleriyle Güçlü İlişkiler

Hamas lideri, atılması gerekli dördüncü adımın ise Arap ve İslam ülkeleriyle ilişkileri güçlendirmek olduğunu ifade etti.

El-Kassam Tugayları’nın son operasyonda elde ettiği çok önemli bilgiler olduğuna değinen Heniyye, işgal ordusu özel kuvvetlerinin Gazze Şeridi’ne nereden ve nasıl sızdıklarının tam olarak tespit edildiğini bildirdi.

El-Kassam Tugayları’nın önümüzdeki günlerde düzenleyeceği basın toplantısıyla kamuoyuna yeni bilgiler aktaracağını söyleyen Heniyye, son çatışmanın işgalcilerle askeri mücadele dönüm noktası olduğunu belirtti.

Heniyye, mitinge katılan kalabalığın kendilerini kuşatmaya kalkanlara verilen en net mesaj olduğunu dile getirerek, işgal rejimi zindanlarında tutulan Filistinli esirlere de seslendi ve “Sizleri özgürlüğe kavuşturmak bizim sorumluluğumuz ve boynumuzun borcu” dedi.