HAMAS: Esirleri Kurtarana Dek, Durup Dinlenmek YOK!

Hamas sözcülerinden Hazım Kasım, Özgürlerin Vefası adlı esir takası anlaşmasının Filistin halkı ve direnişi ile İzzeddin El-Kassam Tugayları için büyük bir başarı olduğunu söyledi.

Kasım, esir takası anlaşmasının sekizinci yıldönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada, Özgürlerin Vefası esir takası anlaşmasının halkıyla bütünleşen direnişin Filistin halkının haklarını söküp alabileceğini gösterdiğini ifade etti.

Esirler davasının Hamas için her düzeyde hareketin öncelikleri arasında yer almaya devam edeceğini kaydeden Kasım, “İşgal rejimi zindanlarını boşaltıp kahraman esirlerimizi kurtarmadan durup dinlenmeyeceğiz” dedi.

İşgal askeri Gilad Şalit’in esir alınmasından bu yana işgal güçlerine karşı güvenlik ve beyin mücadelesi alanında El-Kassam Tugayları’nın büyük bir zafer elde ettiğini belirten Kasım, karmaşık bir güvenlik ortamında işgal askerinin beş yıl esir tutulduğunu ve işgal güçlerinin Gilad Şalit’le ilgili hiçbir bilgiye ulaşamadığını hatırlattı.

Filistin direnişi 18 Ekim 2011’de Mısır’ın arabuluculuğuyla gerçekleştirilen esir takası anlaşmasına Özgürlerin Vefası adını verdi. Anlaşma uyarınca işgal rejimi esir işgal askeri Gilad Şalit’e karşılık binden fazla esiri serbest bıraktı.