HAMAS: Esirlerimiz YALNIZ Değil!

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Halil El-Hayye, işgal zindanlarında tutulan Filistinli esirlerin şu an yaşadığının tam anlamıyla bir katliam olduğunu ifade etti.

Esirlerin hayatından tamamen işgal yönetiminin sorumlu olduğunu belirten El-Hayye, Hamas’ın esirlerin yanında olduğunu ve onları Ramon Cezaevi’ndeki mücadelelerinde yalnız bırakmayacağını söyledi.

El-Hayye, işgal güçlerinin baskılarına karşı esirlere destek olmak ve esirleri özgürlüklerine kavuşturmak için Hamas’ın her alanda elinden geleni yapacağını açıkladı.

Filistinli esirlerin cezaevinin çeşitli yerlerine yerleştirilen sinyal kesici cihazlara baş ağrısına yol açtığı ve kulaklarını rahatsız ettiği gerekçesiyle karşı çıkmaları sebebiyle Ramon Cezaevi’nde gerginlik yaşanıyor.

Filistinli milletvekili Abdurrahman Zeydan, işgal zindanlarındaki esirlere destek için halkın harekete geçmesini istedi.

Zeydan, Tulkerem’de esirlere destek için düzenlenen gösteride yaptığı konuşmada, Filistin halkının aralarındaki anlaşmazlıklar ne kadar büyük olursa olsun esirler davasında birleştiğini söyledi.

Esirlerin halk desteğine ihtiyacı olduğunu dile getiren Zeydan, insan hakları örgütlere de esirler davasını uluslararası platformlarda gündeme getirmeleri çağrısında bulundu.