HAMAS Esirler İçin PAZARLIK İddialarını Yalanladı

Hamas, dün akşam konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan bildiride, Netanyahu’nun ofisinden yapılan açıklamanın yalan ve iftira olduğu belirtildi.

Bildiride, esir işgal askerleri dosyasını idare etmekte başarısız olan Netanyahu’nun işgal toplumunu kandırmaya çalıştığı ifade edildi.

İşgal rejiminde yayınlanan Israel Hayom gazetesinin dün yayınladığı bir habere göre, Netanyahu’nun ofisinden yapılan açıklamada, esir takası pazarlıklarında ilerleme sağlandığı öne sürülmüştü.

Haberde ayrıca, Hamas ile pazarlıkların yürütüldüğü kanallara zarar vermemek için işgal rejimi hükümetinin bu konuda sarf ettiği yoğun ve büyük çabaların ayrıntılarının açıklanmayacağı iddia edildi.

İşgal rejimi çeşitli basın yayın organları aracılığıyla Gazze’de esir tutulan işgal askerleri hakkında konuşarak askerlerle ilgili bilgi edinmeye ve Hamas’a baskın yapmaya çalışıyor.

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, elinde dört işgal askerinin esir bulunduğunu açıklamış fakat daha fazla bilgi vermemişti.