HAMAS: Davamız Aynı – ESİRLERİN Özgürlüğü YAKIN!

Hamas liderlerinden milletvekili Hasan Yusuf, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ı ve Fetih hareketini direnişi koruyacak ortak bir siyasi proje üzerinde birlik olmaya davet etti.

Birzeit Üniversitesi’nde Hamas’ın kuruluş yıldönümü münasebetiyle düzenlenen etkinlikte konuşan Yusuf, esir ve şehit ailelerini selamlayarak, Hamas’ın kendilerine asla sırt çevirmeyeceğini söyledi.

Yusuf, “Halkımız haklarına ve tam egemen Filistin devletine kavuşuncaya kadar yolumuzda ilerlemekte bugün daha çok kararlıyız” dedi.

Birzeit Üniversitesi öğrencilerine ve İslami Kitle Öğrenci Grubu üyelerine seslenen Yusuf, öğrencilerin işgale son verecek projenin ilk tuğlaları olduğunu ifade etti.

İşgal zindanlarında tutulan Filistinli esirlere seslenerek özgürlüğe kavuşmalarının çok yakın olduğu müjdesini veren Yusuf, Filistin uzlaşısının da şer’i bir görev ve milli bir zorunluluk olduğunu dile getirdi.

Hamas ilk kurulduğunda gözaltılarla karşılaştığını ve Ehud Barak’ın 1988’de Hamas’ı bitirdiğini öne sürdüğünü hatırlatan Yusuf, hareketin bugün çok daha güçlü olduğunu bildirdi.

Filistinli milletvekili, Hamas’ın toprağına ve davasına hâlâ bağlı olduğunu açıkladı.

Milletvekili Yusuf, konuşmasının sonunda, ablukaya rağmen Filistin halkının beklentilerini gerçekleştirinceye kadar Hamas’ın ölmeyeceğine inancının büyük olduğunu kaydetti.