Home / Filistin / Filistinli Esirler / Hamas: ESİR TAKASI, İsrail’in Bedel Ödemesini Bekliyor
Hamas- ESIR TAKASI, Israil'in Hakettigi Bedeli Odemesini Bekliyor

Hamas: ESİR TAKASI, İsrail’in Bedel Ödemesini Bekliyor

Hamas Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı İsmail Heniyye, işgal rejimiyle esir takası konusunun masada olduğunu belirterek, takasın gerçekleşmesinin işgal rejiminin direnişin şartlarını kabul etmesine bağlı olduğunu söyledi.

Heniyye, Gazze kentinde açlık grevindeki esirlere destek için kurulan eylem çadırını ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, esirlere destek çadırlarının özgürlüğe kavuşan esirleri karşılama çadırlarına dönüşeceğini ifade etti.

Filistinli esirlere seslenen Heniyye, Filistin halkının direnişin arkasında birleştiğini belirterek, yeni bir esir takası anlaşması yapmaya güçlerinin yettiğini bildirdi.

GÖZAT  Meşal: Esirlerimiz İçin İsrail'e BEDEL ÖDETECEĞİZ

Filistin halkının, gruplarının ve direnişinin esirlerin özgürlüğe kavuşturulması davasını daima önceliklerinin başına koyduğunu kaydeden Heniyye, esirler davasının tüm Filistinlilerin davası olduğunu ve her Filistinlinin esiri kendi çocuğu gibi gördüğünü dile getirdi.

Arap ve İslam ülkeleri halklarına da seslenen Heniyye, açlık grevi mücadelesinde Filistinli esirlere destek olmalarını istedi ve esirlerin ümmeti savundukları için işgal zindanlarında bulunduklarını söyledi.