HAMAS: El-Ahmer YIKIMI Yeni Bir CİNAYET

Hamas Hareketi, Filistinlileri işgale karşı ayaklanmaya ve her türlü yolla direnmeye davet etti.

Hamas, bugün konuyla ilgili yayınladığı bildiride, “Bu mahkemeler, işgal rejiminin politikalarını uygulayan aletlerden başka bir şey değil” dedi.

Bildiride, işgal rejiminin çirkin yüzünü mahkeme kararlarının ardına gizleyerek cinayetlerine ve ihlallerine mahkemeler aracılığıyla meşruiyet kazandırma çabası içinde olduğu belirtildi.

Kararın yol açacağı sonuçlardan sadece işgal yönetiminin sorumlu olacağını ifade eden Hamas, El-Han El-Ahmer köyü sakinlerinin geçtiğimiz haftalarda büyük bir kahramanlık örneği ortaya koyarak topraklarını savunduklarını bildirdi.

Bildiride, El-Han El-Ahmer köyü sakinlerinin Filistin halkının da desteğiyle direnişini sürdüreceği ve haksız kararın uygulanmasına izin vermeyeceği kaydedildi.

Kararın İsrail’in Kudüs kentinin yapısını değiştirmek için attığı sistematik adımlarının bir parçası olduğuna dikkat çeken Hamas, işgalcileri sadece direnişin durdurabileceğini ifade ederek, Filistin Yönetimi’nden direnişin elini serbest bırakmasını istedi.

İşgal rejimi Yüksek Mahkemesi, Kudüs’ün doğusundaki El-Han El-Ahmer köyünün yıkılıp boşaltılması kararına yapılan itirazı bugün yapılan duruşmada görüşerek, itirazın reddedilmesine ve köyün işgal ordusu tarafından bir hafta sonra yıkılmasına karar verdi.

İşgal rejimi savaş bakanı Yüksek Mahkeme yargıçlarını verdikleri “cesur karar” dolayısıyla kutladı.