HAMAS: Dönüş Yürüyüşleri Devam Edecek!

Hamas Siyasi Birim üyesi Halil El-Hayye, Filistin halkının Toprak Günü münasebetiyle verdiği mesajının onun amaçlarını gerçekleştirmek için yoluna devam etmekte ısrarlı olduğunu ortaya koyduğunu dile getirdi.

El-Hayye, dönüş yürüyüşlerinin geçen bir yıl içinde amaçlarından bazılarını gerçekleştirdiğini ve daha fazlasını da gerçekleştireceğini ifade etti.

Gazze’nin doğu sınırında düzenlenen ‘Dönüş ve Toprak İçin Milyonluk Yürüyüş’e katılan Halil El-Hayye işgalin deneme aşamasında olduğunu, halkın ve direnişin ise meşru haklarını almak için onu zorlamak amacıyla baskıya devam edeceğini belirtti.

Hayye açıklamasında; “Mısır heyeti bize bazı olumlu karşılıklarla geldi. Heyet yarın, Pazar günü işgal yönetiminden bu vaatlerin yerine getirilmesi için zaman planları almak amacıyla gidecek” dedi.

Hayye, işgal yönetimini bugün gerçekleştirilen ‘Dönüş ve Toprak İçin Milyonluk Yürüyüş’e müdahalede bulunmaması için uyardı. Hayye kaçmaya ve bir yerlere sızmaya kalkışmaması için de işgal yönetimini uyararak “Biz haklarımızı elde edinceye kadar onu takip etmeye devam edeceğiz” dedi.

Hayye, halkın bugün işgale son vermek, dönüşü gerçekleştirmek ve başkenti Kudüs olan devletini kurmak için kalıcı dava uğrunda birleştiğini dile getirdi.

Hayye açıklamasında, toprağı üzerindeki hakkını teyit etmek amacıyla Toprak Günü’nde meydanlara çıkan ve toprağında kökleşmiş olan büyük Filistin halkını da selamladığını ifade etti.