HAMAS: Direniş Şehit Naaşlarını Geri Alacak Güçte

Hamas sözcülerinden Fevzi Burhum konuyla ilgili bildirisinde, şehitlerin naaşlarının verilmemesinin işgal güçlerinin direnişin kararlılığına zarar verme planlarının başarısız olduğuna işaret ettiği belirtildi.

Burhum, işgal güçlerinin şehit naaşlarını elinde tutmasının direniş seçeneğine bağlılıklarını güçlendireceğini ve Filistin halkını savunmak için her türlü direniş aracını edinme kararlılıklarını artıracağını söyledi.

İşgal ordusu, dün akşam yaptığı açıklamada, geçen hafta Han Yunus vilayetinin doğusunda hedef aldığı Kudüs Müfrezelerine ait tünelde mahsur kalan Filistinli mücahitlerin cesetlerinin çıkarıldığını duyurdu.

Burhum, esir takası anlaşmasıyla Filistinli kahraman esirleri işgal zindanlarından kurtaran direnişin işgalcilerin elindeki şehit naaşlarını da almaya gücünün yettiğini ifade etti.

Hamas sözcülerinden Hazım Kasım da Facebook sayfasında yaptığı açıklamada, işgalcilerin cinayetlerine bir yenisinin daha eklendiğini bildirdi.

Hamas’ın Filistin halkını savunmak için her türlü araca sahip olma girişimini sürdüreceğini dile getiren Kasım, işgalden kurtulana kadar direnişin yoluna devam edeceğini söyledi.