HAMAS: Direniş RUHU Ölümsüzdür!

Konuyla ilgili açıklama yayınlayan Hamas, kahramanca feda eylemini gerçekleştiren Filistinli gencin işgal liderleriyle işgal toplumuna ‘Filistin halkının içindeki direniş ruhunu öldürme girişimleriniz başarısızlıkla sonuçlanacak. Direnişçilerimiz gasp ettiğiniz yerleşkelerinizin kapılarına ayaklarıyla basacaktır’ mesajını net bir şekilde ulaştırdığını belirtti.

Hamas yaptığı açıklamada “Bugün gerçekleştirilen kahramanca eylem Filistin halkının bir olduğunu gösterdi. Düşman güçleri Çarşamba günü Gazze’de direnişin değerli elemanlarından üçünü şehit etti. Çok geçmeden Batı Yaka’mızda buna misilleme olarak feda eylemi gerçekleşti” ifadesini kullandı.

Hamas açıklamasında ayrıca, “İşgalci Han El-Ahmer’de işlediği cinayetlerle, Mescidi Aksa’da sürekli yaptığı baskın ve zulümlerin özgür insanlarımız tarafından hoş karşılanacağını düşünüyorsa yanılıyor. Bütün dünyanın Filistin halkının bölgenin istikrarı için hakkın sahiplerine geri verilmesine ve işgalin son bulmasına bağlı olduğunu anlaması gerekir” dedi.

İşgal altındaki Kudüs ile Ramallah arasında Filistin toprakları üzerinde kurulan bir Yahudi yerleşkesine giren Filistinli genç bir Siyonist yerleşimciyi öldürdü, ikisini de yaraladı. Kendisi ise işgal askerlerinin ateşiyle şehit oldu.