HAMAS, Direniş Gruplarıyla Bir Araya Geldi

Hamas liderleri, Halk Cephesi ve Demokratik Cephe liderleriyle ayrı ayrı yaptıkları görüşmelerde Filistin’deki son gelişmeleri ve Yüzyılın Anlaşması projesine karşı koymanın yollarını ele aldı.

Hamas Beyrut’taki ofisinde Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Genel Sekreter Yardımcısı Ebu Ahmed Fuad başkanlığındaki heyeti konuk etti.

Heyette, Halk Cephesi’nin siyasi ilişkiler sorumlusu Mahir El-Mahir ile Abdullah Ed-Denan ve Nidal Abdülal’ın da yer aldığı kaydedildi.

Hamas’ın ayrıca Filistin Demokratik Kurtuluş Cephesi Genel Sekreter Yardımcısı Fahd Süleyman başkanlığında bir heyeti de kabul ettiği, heyette Demokratik Cephe’nin Lübnan sorumlusu Ali Faysal ile İbrahim En-Nimr ve Adnan Yusuf’un yer aldığı kaydedildi.

Konuk heyetlerle görüşen Hamas heyetinde ise Hamas Siyasi Birimi üyesi ve Ulusal İlişkiler Ofisi sorumlusu Hüsam Bedran, Ulusal İlişkiler Ofisi üyesi Gazi Hamed, Hamas’ın Lübnan temsilcisi Ahmed Abdülhadi, Hamas’ın Lübnan’daki siyasi sorumlu yardımcısı Cihad Taha ile Hamas’ın Lübnan’daki siyasi liderleri Eymen Şennaa, Meşhur Abdülhalim ve Abdülmecid El-Avad’ın yer aldığı belirtildi.

Görüşmelerde Filistin sahasındaki son gelişmelerin ve özellikle Yüzyılın Anlaşması projesi ile Filistin davasına olumsuz etkilerinin ele alındığı bildirildi.