HAMAS Lideri Heniyye: Bu TOPRAKLAR Bizim ve ALLAH Bizimle

Hamas lideri İsmail Heniyye, “İsrail’in Kudüs’ü Yahudileştirme, Mescid-i Aksa’yı bölme girişimleri ve tehlikeli planlarından dolayı Kudüs kenti en zor dönemlerini yaşıyor. Kudüs’ü korumak, İsrail’in planlarına engel olmak ve Filistinlilerin kararlılığını güçlendirmek amacıyla İslam ülkeleri tarafından bir stratejinin benimsenmesi gerekiyor” diye konuştu.

İran’da düzenlenen ve İslam ülkelerinden siyaset ve din adamlarının katıldığı 32’nci İslami Vahdet Konferansı’nda yayınlanan ses kaydında Heniyye, “İşgalci İsrail, İslam ümmetinin ortak düşmanıdır” dedi.

İsrail’e Karşı Bir Strateji Belirlenmeli

Siyonist İsrail ile siyasi, ekonomik, kültürel ve spor alanlarında ilişkileri normalleştirmeye dönük tüm girişimlerin reddedilmesi gerektiğini vurgulayan Heniyye, “Kudüs’ü korumak, İsrail’e engel olmak ve Filistin’i güçlendirmek amacıyla İslam ülkeleri tarafından bir yol benimsenmesi gerekiyor” dedi.

Kudüs’ü Zorla Siyonistlere Veremez

“Tüm Filistin’i temsil ettiği ve halkı birleştirdiği için direniş; tüm çeşitleriyle stratejik seçimimiz olmaya devam edecek” diyen Heniyye, şunları kaydetti:

“Bu topraklar bize aittir ve Allah bizimle beraberdir.”