HAMAS: Bıçaklı EYLEM Halkımızın DOĞAL Tepkisi

Eylemin işgalcilere Kudüs’ün Arap ve Filistin kenti olarak kalacağı mesajı verdiğini belirten Hamas, Filistin halkının Kudüs’ü savunma yolunda direnişten bıkmayacağını ifade etti.

Hamas liderlerinden Musa Dudin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bir gaspçının öldüğü bıçaklama eylemi halkımızın Trump’ın Kudüs konusundaki haksız kararını boşa çıkarana kadar direnişini sürdüreceğini gösteriyor” dedi.

Hangi boyutta olursa olsun işgalcilerin baskılarının Filistin halkının iradesini kıramayacağını ifade eden Dudin, iki günde iki kahramanca eylem gerçekleştirilmesinin Filistin halkının direnişe son vermeyeceğinin ve ne pahasına olursa olsun Kudüs’ü savunmaya devam edeceğinin kanıtı olduğunu bildirdi.

Dudin, Filistin halkının ve direnişinin Filistin davasını tasfiye girişimlerine karşı direneceğini ve işgalcilerin ahmaklıklarının bedelini ödeyeceklerini söyledi.

Şehit Beni Fadl ve esir Kubha’nın eylemlerinin ilgililere net bir şekilde mesaj verdiğini kaydeden Dudin, direnişin işgalcilerin canını yakmaya her zaman hazır olduğunu ifade etti.