HAMAS: Bazı Arap Rejimleri, İsrail’in Safında…

HAMAS’ın üst düzey üyeleri, Siyonistlerle dostluğunu ifade eden bazı Arap ülkelerinin cihada ve direniş akımına karşı olduklarını ve Müslüman Ümmetin ve milletlerinin iradesine karşı olduklarını söylediler.

El-Ahd haber sitesine göre, Filistin İslami Direniş Hareketi’nin (Hamas) üst düzey üyelerinden Muşir el’Mısri, bugün yaptığı açıklamada, Siyonist rejimle ilişkilerini normalleştiren Arap ülkelerinin diplomatik bir düşüş yaşadığını vurguladı.

El’Mısri, bazı Arap taraflarının yalan ve ikiyüzlü bir şekilde İslam’ı iddia ettiklerini, ancak bugün Siyonistlerin saflarında olduklarını ve böyle bir eylemin Filistin halkına darbe indirme ve de İslam Ümmeti mirasına karşı bir hançerleme olduğunu sözlerine ekledi.

HAMAS yetkilisi, Filistin’in her Müslümanın meselesi olduğunu ve Allah’ın işgal edilen Filistin topraklarını siyonistlerin pençelerinden kurtarma sözü yerine getirilene kadar direniş yolundan geri dönüş olmayacağını söyledi.

El’Mısri, Arap ülkelerinin Siyonist rejimle ilişkilerinin normalleşmesini kınarken, bu ülkelerin cihat ve direniş karşıtı olduğunu, normalleşmenin Arap ve İslam ülkeleri tarafından kabul edilmediğini belirtti.