HAMAS: Batı Yaka’da DİRENİŞ Rahat Bırakılmalı

Hamas, işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere yönelik cinayetlerini sürdürmelerinin Batı Yaka’da direnişin elinin serbest bırakılmasını gerektirdiğini ifade etti.

Hamas, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Filistin’in bir evladını daha şehit verdiğini ve Muhammed Abdülmünim Muhammed Abdülfettah’ın Yahudi yerleşimcilerin kurşunlarıyla şehit olduğunu belirtti.

İşgal rejimi liderlerini ve Yahudi yerleşimcileri Batı Yaka’da cinayetlerini daha fazla sürdürmemeleri yönünde uyaran Hamas, “İşgal rejimi, kahraman halkımızın topraklarında ribata devam edeceğini ve ne pahasına olursa olsun onu savunacağını çok iyi bilir” dedi.

Hamas, Filistinli grupları ve halkı işgal güçleriyle yaptığı güvenlik koordinasyonuna son vermesi için Filistin Yönetimi’ne baskı yapacak gösteriler düzenlemeye davet etti.

Güvenlik koordinasyonunun Batı Yaka’da Yahudi yerleşimcileri koruduğuna dikkat çeken Hamas, El-Aksa İntifadası sırasında Yahudi yerleşkelerini hayalet şehirlere çeviren direnişin elinin serbest bırakılması çağrısında bulundu.

Nablus kentinin güneyindeki Havara kontrol noktası yakınlarında bu sabah bir Yahudi yerleşimci Filistinli iki gencin üzerine ateş açtı.

Gençlerden birinin ağır yaralandığı kaydedilirken, işgal rejimi medyası, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Filistinli gencin hayatını kaybettiğini bildirdi.